Jdi na obsah Jdi na menu
 


NA „DNI ZÁCHRANÁŘŮ ÚSTECKÉHO KRAJE“, KTERÝ SE KONAL 13.6.2010 V AREÁLU CENTRA BEZPEČNÉ JÍZDY POLYGON MOST – AUTODROM, a .s . BYLA VELITELI ZÁSAHOVÉ JEDNOTKY SDH OBCE KLAPÝ, PANU MILOŠI VOBORSKÉMU, PŘEDÁNA MOTOROVÁ STŘÍKAČKA TOHATSU.
DÁLE PAK JSDH OBDRŽELA OD KÚÚK PŘENOSNÉ RADIOSTANICE MOTOROLA.

 

TOHATSU VC 85 B

Přenosná motorová stříkačka, která zaujme vysokým výkonem a neobvykle nízkou hmotností /bezkonkurenčních 94 kg/. PMS je v tomto provedení certifikována TÚPO.

Základní technické parametry:Obrazek
Motor:   2-válcový, vodou chlazený motor
Vrtání a zdvih:   78mm x 78mm
Obsah:   746ccm
Výkon:   40,5 KW / 55 HP
Palivová nádrž:   18 litrů
Spotřeba při max. výkonu:   20 l / hod.
Zapalování:   Setrvačníkové magneto (C.D.I. systém)
Startování:   Startérem nebo ručně, startovací šňůrou
Mazání:   Oddělené (Auto mixing oil delivery system)
Osvětlení:   12V - 35W
Akumulátor:   12V - 16Ah / 5h

Čerpadlo:
Typ:   Jednostupňové, odstředivé, vysokotlaké lopatkové čerpadlo
Výstup:   2x otočné 90o B75 kulové ventily
Sací hrdlo:   1x 110mm
Sání:   Plně automatická rotační vakuová vývěva
Výkon při sací výšce:
2050 l/min při 0,6 MPa
1800 l/min při 0,8 MPa
1500 l/min při 1,0 MPa
Maximální sací výška:   7,5 m

Rozměry:
Délka: 742 mm
Šířka: 682 mm
Výška: 760 mm
HMOTNOST: 94 Kg

PMS Tohatsu dostala od japonského výrobce do vínku kromě precizního provedení jednoduchou konstrukci, vysokou spolehlivost, snadnou ovladatelnost a minimální nároky na údržbu. Velmi nízká hmotnost v poměru k vysokému výkonu je její největší předností, kterou ocení každý uživatel při sebemenší manipulaci.

Motor byl navrhnut a vyroben speciálně pro použití v PMS, disponuje vysokým výkonem, nízkou váhou, kompaktní velikostí, vysokou spolehlivostí a životností. Většina komponentů je vyrobena z antikorozních hliníkových litin, které redukují hmotnost a prodlužují životnost. Motor je dvoudobý, moderní konstrukce s odděleným olejovým vstřikováním (auto-mixing oil delivery system), což eliminuje spotřebu oleje. Kontrolní panel monitoruje hladinu oleje v přídavné nádrži a klesne-li tato na 1/4, je strojník automaticky upozorněn kontrolkou na ovládacím panelu a současně zvukovou signalizací na potřebu doplnění oleje.
Karburátor je vybaven přepadovým potrubím, které vrací nespotřebované palivo z plovákové komory pomocí přepadového ventilu zpět do přívodu paliva ke karburátoru, což ulehčuje následný bezproblemový start.
Motor je vodou chlazený a je opatřen systém, který jej chrání před přehřátím. Dojde-li k přerušení dodávky vody jako chladící kapaliny, tento systém automaticky po překročení teploty 80oC motor zhasne. V mimořádných situacích lze tento systém tlačítkem na ovládacím panelu odstavit.
Všechny měřící, kontrolní a ovládací prvky jsou ergonomicky umístěny na ovládacím panelu, který zaručuje jednoduchou ovladatelnost. Na ovládacím panelu je umístěn tzv. OK monitor, který kontroluje funkčnost motorové stříkačky.
Automatický sytič zajistí rychlý a jednoduchý start při jakékoliv teplotě a ročním období.
Součástí PMS je bezúdržbový akumulátor s dlouhou životností. Akumulátor je naplněn speciálním elektrolytem.
Elektrický nebo ruční start pomocí startovací šňůry zaručuje start za každé situace.
Čerpadlo je opatřeno dvěmi výtlačnými kulovými ventily, které jsou zakončeny koncovkou B75. Každý z ventilů je samostatně otočný o 90o.